Programové tipy na 31.12. 2018

Programové tipy na 31.12. 2018
28. prosince 2018 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

I letos Proglas připravil speciální svatosilvestrovský program. Provede vás moderátorka Kateřina Rýznarová.

Ondřej Boháč pracuje jako ředitel pražského Institutu pro plánování rozvoje. Už od klukovských let chodí ve volném čase zvonit do věže Týnského chrámu i nedalekého kostela svatého Havla. O zvonech a zvonících bude i naše povídání  krátce po jedenácté.

V 17 hodin přenášíme mši svatou na poděkování za uplynulý rok z kostela svatého Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou, celebruje P. Tomas van Zavrel.

Od konce dubna do října tohoto roku 2018 Oldřich Bažant, Oliver, putoval z Českých Budějovic do Santiaga de Compostela. Před několika lety se vyhrabal ze závislostí. Kuchař z českobudějovického centra rostlinné stravy začal klást důraz na disciplínu a denní a týdenní „rituály“, aby zase nepadl. Před poutí se rozloučil dopisem, ve kterém mimo jiné vysvětluje, že jeho osobní příběh je natolik komplikovaný, že je mu jasné, že mu pouhých 800 km nestačí, a tak začne pouť překročením prahu svého bytu a půjde celou cestu pěšky. Ke hrobu svatého Jakuba došel. Po návratu domů a do zaměstnání se o své prožitky dělí s těmi, kdo je chtějí slyšet. Poví je i na Proglasu ve 20.15.

Radovan Voříšek svou křesťanskou víru přijal od rodičů. Už v dětském věku však prošla krizí, když umřelo děvče, které miloval, a za níž se po nocích modlil, jak sám říká. Víra v Boha však později opět ožila, když se tváří v tvář setkal s uzdravující Boží mocí. Pořad s názvem Evangelium podle Radovana Voříška naladíte ve 21.45.

Je manželství náročné, těžké nebo je to pohoda a klídek? Co nic nestojí za nic nestojí, proto i na manželství se musí pracovat. Pokud navíc vše svěřuji Bohu, tak je šance na dobrý výsledek. Hostem P. Jana Krbce byli manželé Lenka a Libor Kabátovi. Rozhovor vám nabídneme ve 22.45.

 

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.czn

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2019

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.

POMOZTE DOPLATIT Svatomartinské varhany v Třebíči

Trebic varhany

Splacení už funkčních nových varhan můžete podpořit koupí
adopčního certifikátu