Oceněné pořady Proglasu za rok 2020

Oceněné pořady Proglasu za rok 2020
13. října 2021 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Letos naše pořady získaly hned tři ocenění. Novinářskou cenu nadace OSF vyhrál pořad Na dřeň redaktorky Alžběty Havlové s Jiřím Kylarem a Martinou Vintrovou o sexuálním zneužívání v katolické církvi. 1. cenu vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením obdržel pořad Na dřeň s Anetou Vidurovou, 3. cena ve stejné kategorii připadla redaktorce Janě Kuklově za pořad Do kostela s vodicím psem z cyklu Všimli jsme si.

Novinářská cena nadace OSF za rok 2020 v kategorii audiovizuální žurnalistiky za nejlepší rozhovor, besedu, nebo diskuzi: Na dřeň s Jiřím Kylarem a Martinou Vintrovou

Martina Vintrová, církevní soudkyně, se v rámci své práce setkává s oběťmi zneužívání a dalších trestných činů. Jiří Kylar se jako dítě stal obětí zneužívání. Ve společné debatě se s redaktorkou Alžbětou Havlovou zamýšlí nad tím, jak naučit děti i dospělé nastavit si hranice, jak se naučit říkat ne a jaký je rozdíl mezi slepou poslušností a zdravým sebevědomím. K poslechu zde.

1. místo ocenění Vládního výboru pro zdravotně postižené v rozhlasové kategorii za rok 2020: Na dřeň s Anetou Vidurovou

Když si Aneta ve svých 25 letech brala Michala, nevěděla, jestli se její manžel dožije příštího roku. Doktoři jej tehdy považovali za zázrak – se svou nemocí se neměl dožít ani 20 let. Co ji přivedlo k tomu, že se rozhodla slíbit Michalovi věrnost a lásku bez naděje na to, že spolu zestárnou? A jak se žije v manželství s někým, kdo jí fyzicky nemůže pomoct s výchovou jejich dvou malých dětí, a naopak potřebuje 24 hodinovou péči? Na dřeň s Anetou Vidurovou půjde v rozhovoru redaktorka Alžběta Havlová. Poslouchejte zde.

3. místo ocenění Vládního výboru pro zdravotně postižené v rozhlasové kategorii za rok 2020: Všimli jsme si: Do kostela s vodicím psem

Brněnská Škola pro výcvik vodicích psů v tomto roce slaví 20 let od svého založení. Jedná se o druhou nejstarší organizaci tohoto druhu v České republice. Do studia jsme si proto pozvali jejího majitele a cvičitele vodicích psů Milana Dvořáka. Mimo jiné také zazní rozhovor s pečovatelkou budoucího vodicího psa a evangelickou farářkou Alexandrou Jakobeou. A jaké to je vyrazit na bohoslužbu v doprovodu psího pomocníka? Zeptáme se nevidomého programátora Romana Kabelky. Pořad Jany Kuklové si můžete poslechnout v audioarchivu.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group