Moderátoři vymění křeslo a přestěhují se na Olomouckou – dnes odtud začínáme vysílat

Moderátoři vymění křeslo a přestěhují se na Olomouckou - dnes odtud začínáme vysílat

Od 8. prosince pro Vás, milí posluchači, částečně vysíláme z nových studií na Olomoucké ulici v Brně. Během posledních dnů se většina redaktorů na nové působiště už přestěhovala. Na Barvičově ulici zbývá posledních pár moderátorů a redaktorů zpravodajství, kteří tu dnes působí naposled. Celý proces stěhování totiž odpoledne vyvrcholí.

Bude to nějak poznat – slyšet? Co myslíte? Na tuto otázku odpověděl kolegyni Jaroslavě Otradovcové vedoucí technik Proglasu Vladimír Kintr. „Mým cílem je, aby nic posluchači nepoznali,“ vysvětlil. Proto na změnu upozorňujeme oznamy ve vysílání i tímto článkem. A jak se to celé provede? „Prakticky to bude probíhat (nebo spíše raději řeknu ´mělo by´ vypadat) tak, že moderátor v 16 hodin odpoledne ohlásí vysílání pořadu Barvínek. A ten se spustí už tady z počítače na Olomoucké. Zároveň s tím se přepojí vstup modulačního procesoru na Barvičově. Signál bude chodit takovým způsobem, že tady z Olomoucké půjde na Barvičovu, pak do modulačního procesoru a odtud teprve na klasické vysílací trasy,“ vysvětlil Vladimír Kintr tajemství přenosu zvuku.

Dále vysvětlil, kolik času bude s pomocníky k takovému stěhování potřebovat. „Budeme mít asi dvě hodiny k tomu, abychom převezli všechny servery a jejich příslušenství, které jsou potřeba nejen pro vysílání, ale například i pro telefonování atp. A to všechno tak, aby Myšlenku na den, tzn. krátce před osmnáctou hodinou, už moderátor ohlásil z Olomoucké. Další vysílání pak bude pokračovat také z Olomoucké. Fungovat to bude tak, že z Olomoucké se signál bude posílat na Barvičovu a odtud na satelit anebo do pozemního vysílání DVBT-2 nebo vysílání DAB. Je to proto, že tady na Olomoucké ještě nemáme vysílací trasu,“ vysvětlil. „Až se ale zbuduje, přehodíme i zbývající vysílací trasu z Barvičovy na Olomouckou a tím pádem už technologie na Barvičově přestane být potřebná,“ shrnul Vladimír.

Dále nás zajímalo, jestli s sebou dnešní odpolední stěhování nese i nějaké riziko. „Riziko rozhodně existuje. Stát se může cokoliv, například nějaké výpadky. Nicméně doufám, že nebudou,“ shrnul optimisticky dnešní fázi přesunu vysílání vedoucí technik Proglasu Vladimír Kintr. Tak nám držte palce, abyste v kvalitě vysílání nic nepoznali!

 

Proglas v novém

 

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group