MFF Strážnice 2022: Andělové – Boží to poslové

MFF Strážnice 2022: Andělové – Boží to poslové

Ve Strážnici po covidové pauze probíhá Mezinárodní folklorní festival. Přímým přenosem vám nabídneme sobotní pořad Anny Hrčkové Andělové – Boží to poslové.

V životě našich předků zaujímali andělé významné a čestné místo, jaké jim podle křesťanské i lidové víry příslušelo. Podle názoru platného též v současné době jsou prostředníky mezi Bohem a člověkem. Toho po celý pozemský život provázejí, nabádají k dobrému a chrání před působením všeho zlého, což bývá škodolibým dílem z nebe svržených andělů pod vedením Satana. Tématika andělů se odráží v písních jak církevních, tak lidových. Dalším zdrojem poznání jsou výroční obchůzkové hry a také kramářské tisky, jež nabízejí nejen písně, ale i cílené modlitby. Pořad otevírá dialog mezi archanděly ze hry Noc pátá současného autora Jana Zindulky. Dialog odhaluje jejich údiv, starosti a obavy způsobené Hospodinovou vůlí stvořit člověka a dát mu svobodu.

V pořadu budou účinkovat Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice, umělecká vedoucí Gabriela Tannertová, primáška Kristýna Hasserová, dále Divadlo Pod věží ze Štramberku pod vedením Dany Macháčové a Chrámový sbor ze Štramberka s vedoucím Pavle Hykelem.

Z tohoto důvodu dojde ke změnám v pravidelném programu:

07:15 Písně (Hudební)
08:00 Na sobotní frekvenci Proglasu (TWR) (Slovesné)
09:00 Strážnice 2022 - Andělé – Boží to poslové TIP (Folklor)
10:00 Pozvánky a písničky
10:30 Vonička pro milovníky dechovky (Folklor)

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group