Den Země na Proglasu

Den Země na Proglasu
19. dubna 2021 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Na 22. dubna připadá každoroční celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí – Den Země. Připravili jsme proto pro vás několik tematických pořadů.

V úterý 20. dubna se od 16.00 můžete těšit na speciální Barvínek. Společně s Verčou a Gabčou navštívíme včelín Mendelovy univerzity v Brně a o včelách si budeme povídat s panem Antonínem Přidalem.

O den později budeme mluvit o stavu naší planety, ale především o tom, jakou cestou se vydat dál s prof. Michalem Markem, ředitelem Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Poslouchejte Dopoledne s Proglasem ve středu 21. dubna od 9.00.

A do třetice přímo na Den Země upozorníme na unikátní pilotní projekt s názvem Model Zdoňov, který realizuje ekolog Jiří Malík a který se zaměřuje na stále palčivější problém sucha v krajině. Pokud by byl projekt realizován na celém území ČR, dostali bychom zvýšení zádrže vody srovnatelné se zhruba 10 přehradami o objemu vodní nádrže Orlík. Se svou myšlenkou i projektem nás Jiří Malík seznámí v pořadu studia Hradec Králové ve čtvrtek 22. dubna ve 22 hodin.

 

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group