Studio Radim – Olomouc

Studio Radim sídlí od roku 2000 v areálu kapucínského kláštera v Olomouci, tedy v samém centru města, ovšem v klidném a tichém prostředí, které rozhlasová práce vyžaduje.

Ve Studiu Radim působí redaktorky Radka Rozkovcová (od roku 2004) a Alžběta Vašků (od roku 2018). Technický servis zajišťuje od roku 2006 mistr zvuku Jarda Topinka.

radka_rozkovcovajarda_topinkaalzbeta_vasku

Přinášíme posluchačům v proudu vysílání Proglasu krátké zprávy z dění v olomoucké arcidiecézi, kulturní tipy a několikrát měsíčně tematicky různorodé půlhodinové pořady. V audioarchivu na našem webu je najdete ve složce Studio Radim.

Vypomáháme také v hudební redakci Proglasu s přípravou pořadů Jak se vám líbí, Hitparáda Kolem se točOktáva a dalších. Přispíváme do pořadů Vítejte, senioři! a Kafemlýnek.

Každé úterý ve 21.05 vysíláme ze Studia Radim živě, a to večerní chvály, které se k nám chodí modlit studenti olomouckých fakult, studenti Teologického konviktu nebo nejrůznější společenství řeholníků i laiků nejen z Olomouce, ale i z širšího regionu. Poslední čtvrtek v měsíci naladíte ve 21.05 večerní chvály ve slovenském jazyce jako službu Slovákům žijícím v ČR. V postní době vítáme zejména studentská společenství z církevních škol v arcidiecézi (Stojanovo gymnázium Velehrad, Arcibiskupské gymnázium Kroměříž a další), připravují si modlitbu křížové cesty. Oslovujeme kněze, kteří se s posluchači dělí o své úvahy v rámci nedělního formátu Myšlenka na den.

Pořady, na kterých pracujeme v olomouckém studiu, nejsou pouze pro úzký okruh posluchačů z regionu, ale věříme, že mohou být inspirativní pro všechny, kteří ladí Radio Proglas, kdekoli je to možné.


Naše pořady:

Radka Rozkovcová – audioarchiv
Alžběta Vašků – audioarchiv


Aktuality: https://www.facebook.com/studioradim/


Naše adresa:

Studio Radim najdete na adrese Blažejské náměstí 4, Olomouc. Pěšky je to od radnice pět minut. Z Dolního náměstí vyjdete Kateřinskou ulicí, v ní první uličkou vlevo (Havelkova) a pak už v horním rohu svažitého travnatého náměstíčka najdete vrata kapucínského kláštera, kudy se vchází do prostor Studia Radim. Nejbližší tramvajová i autobusová zastávka je Tržnice. Pokud přijedete autem, vězte, že Blažejské náměstí leží v městské pěší zóně.

Pokud k nám vážíte dlouhou cestu, prosíme, domluvte se s námi předem e-mailem, abyste nás bezpečně zastihli. Nemáme zde sekretářku ani vrátného a často vyrážíme připravovat pořady pro Vás takzvaně "do terénu".


Kontakt:

Blažejské náměstí č. 4, 779 00 Olomouc
e-mail: radim@proglas.cz

Najít cestu k nám vám pomůže mapa.

Aktualizováno 22. 10. 2019, Radka Rozkovcová