Studio Radim – Olomouc

Studiu Radim poskytli útočiště bratři kapucíni v areálu svého kláštera v Olomouci. A také jej velmi podporují, za což jim moc děkujeme!

Podobně jako ostatní regionální studia i to naše přináší posluchačům krátké zprávy z olomoucké arcidiecéze, kulturní tipy a několikrát měsíčně tematicky různorodé půlhodinové pořady. V audioarchivu je najdete ve složce Studio Radim. Vypomáháme také v hudební redakci Proglasu s přípravou pořadů Jak se vám líbí, Hitparáda Kolem se točOktáva a dalších. Přispíváme do pořadů Dotýkání světla, Všimli jsme si, Křesťan a svět a dalších. 

Každé první úterý v měsíci naladíte námi připravovaný cyklus U:, ve kterém navštěvujeme zajímavá a často neznámá místa regionu.

Ve Studiu Radim připravujeme průběžně vzdělávací pořady. Vzdělávací cykly odvysílané od roku 2009 si můžete u nás zakoupit na CD nebo flash:

  1. Katecheze v dějinách a současnosti s doc. Dr. Ludvíkem Dřímalem, Th.D.
  2. Liturgie svátostí s prof. Františkem Kunetkou, Th.D.
  3. Křesťanská anafora s prof. Františkem Kunetkou, Th.D.
  4. Křesťanští teologové prvních tří století s doc. ThDr. Václavem Venturou, Th.D.
  5. Politická filosofie s doc. Mgr. Štěpánem Holubem, Ph.D.
  6. Cyrilometodějská tradice 19. a 20. století s doc. Mgr. Jaroslavem Šebkem a doc. Dr. Michalem Altrichtrem, Th.D.
  7. Dar Boha Otce církvi s Mgr. Martou Lucií Cincialovou, Th.D.
  8. Islám – znamení doby s ThLic. Jaroslavem Francem, Th.D.
  9. připravujeme: 1950+ s prof. PhDr. Janou Burešovou, CSc.

Další vzdělávací cykly z dílny Radia Proglas najdete v e-shopu na stránkách: www.proglas.cz.


Z našeho malého studia vysíláme i živě – každé úterý večerní chvály, které se k nám chodí modlit studenti olomouckých fakult, studenti Teologického konviktu nebo nejrůznější společenství řeholníků i laiků nejen z Olomouce, ale z celého regionu. Poslední čtvrtek v měsíci vysíláme pravidelně večerní chvály ve slovenském jazyce jako službu Slovákům žijícím v ČR. Dále nepravidelně vysíláme modlitbu křížové cesty (zejména v postní době). Oslovujeme kněží, kteří pro posluchače připravují Myšlenky na den.

Ve Studiu Radim působí redaktoři Radka Rozkovcová a Marek Chvátal. O technika Jardu Topinku se dělíme s brněnskými studii.


Naše adresa:

Studio Radim najdete na adrese Blažejské náměstí 4, Olomouc. Pěšky je to od radnice pět minut. Z Dolního náměstí vyjdete Kateřinskou ulicí, v ní první uličkou vlevo (Havelkova) a pak už v horním rohu svažitého travnatého náměstíčka najdete vrata kapucínského kláštera, kudy se vchází do prostor Studia Radim. Nejbližší tramvajová i autobusová zastávka je Tržnice. Pokud přijedete autem, po Třídě Svobody se dostanete na velké parkoviště u tržnice. Ke Kateřinské dojdete z opačné strany přes Aksamitovu ulici. Samotné Blažejské náměstí leží v městské pěší zóně.

 

Pokud k nám vážíte dlouhou cestu, prosíme, domluvte se s námi předem telefonicky či e-mailem, abyste nás bezpečně zastihli. Nemáme zde sekretářku ani vrátného a často vyrážíme připravovat pořady pro Vás takzvaně "do terénu".

Neváhejte nás kontaktovat – těšíme se na shledanou!

Kontakt:

Blažejské náměstí č. 4, 779 00 Olomouc
telefon: 511 118 895
e-mail: radim@proglas.cz

Najít cestu k nám vám pomůže mapa.

Aktualizováno 23. 10. 2015, Ra

NyníJitro s dechovkou
Písnička: Já hledám lásku svou; Sóla: Hegner Karel, Šumpíková Hana; Soubor: Frajárka Slávka Smišovského; CD: 70 růží Slávka Smišovského
05:00Ranní magazín
05:15Dnešek v kalendáři
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:35Očekávané události
05:45Radio Vatikán

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.czn

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2019

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.

POMOZTE DOPLATIT Svatomartinské varhany v Třebíči

Trebic varhany

Splacení už funkčních nových varhan můžete podpořit koupí
adopčního certifikátu