Studio Jan Neumann - České Budějovice

Vítejte na stránkách českobudějovického studia Jan Neumann. 28. května 2008 bylo po měsících příprav v Českých Budějovicích slavnostně požehnáno sedmé regionální studio Proglasu, Jan Neumann. Sídlíme v ulici Na Sadech 21 - v budově, kde nám vlastník, Kongregace Školských sester de Notre Dame, poskytuje zázemí. Děkujeme!

Připravujeme pro vás

Našimi hosty v pořadech jsou i pedagogové z Teologické fakulty Jihočeské univerzity, jíž je Proglas mediálním partnerem. Mluví na různá témata, např. z oblasti věrouky, praktické teologie, a svůj prostor mají i osobní svědectví víry. Podobně jako Teologická fakulta i my chceme přinášet promyšlený pohled na otázky víry. Chceme si také sami klást otázky a zamýšlet se nad věcmi s otevřeným postojem. Jsme proto rádi, že tato spolupráce vznikla, a těší nás, že se o získané podněty můžeme podělit.

Tak ve studiu Jan Neumann vznikají vzdělávací cykly. Vedle jejich poslechu z radiopřijímače, si je rovněž můžete zakoupit na CD nebo souborně na flash-disku (na flešce) buď osobně v redakci studia, nebo v e-shopu Proglasu.

 

Zakoupením jakéhokoli produktu Radia Proglas, příspíváte na jeho provoz. Děkujeme!
  

Kromě zmíněných vzdělávacích pořadů sledujeme dění v jihočeském regionu, resp. českobudějovické diecézi. O aktuálním dění se od nás dozvíte jak v článcích na webu, tak v našich regionálních pořadech. Přispíváme také do dalších programových řad a cyklů například Dotýkání světla nebo Mezi slovy. Naše příspěvky nachází své místo i v publicistickém pořadu Všimli jsme si a dalších relacích. Pro podrobější hledání navštivte audioarchiv. Samozřejmostí jsou drobné zpravodajské příspěvky během dne, které můžete navíc sledovat na našem zpravodajském webu.

 

Pravidelná živá vysílání z Českých Budějovic:

  • Mše sv. z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou - o pátých nedělích v měsíci
  • Modlitby večerních chval (nešpory) - jednou za 14 dní v pondělí ve 21.05 hod.
  • Modlitba v poledne (Anděl Páně) - jednou za 14 dní ve čtvrtek ve 12.00 hod.
  • Růženec a Křížová cesta - příležitostně.

K účasti na modlitbách jste všichni srdečně zváni. Z technických důvodů je nutné dostavit se min. 15 min. před zahájením přenosu!

     

Zaměstnanci

V současné době pracuje ve studiu redaktor Petr Kronika. Kolegyní je Jitka Skřičková, která však roli redaktorky na několik let vyměnila za nasazení matky.

 

Kontakty

Protože často natáčíme mimo studio, budeme rádi, když si případnou návštěvu předem domluvíte.

Petr Kronika - kronika@proglas.cz

(Jitka Skřičková%dEsT9enW7c-6be~78FhTj)

 

Adresa

RADIO PROGLAS
Studio Jan Neumann
Na Sadech 21
České Budějovice, 370 01
jan@proglas.cz

Tel.: 511 118 881

Najít cestu k nám vám pomůže mapa.

Aktualizace: 20. října 2017, PeKr