Studio Jan Neumann – České Budějovice

Vítejte na stránkách českobudějovického studia Jan Neumann. Dne 28. května 2008 bylo po měsících příprav v Českých Budějovicích slavnostně požehnáno sedmé regionální studio Proglasu, Jan Neumann. Sídlíme v ulici Na Sadech 21 - v budově, kde nám vlastník, Kongregace Školských sester de Notre Dame, poskytuje zázemí. Děkujeme!

Za jedenáct let existence naše studio spolupracovalo s celou řadou osobností a institucí. Našimi hosty bývají pravidelně pedagogové z Teologické fakulty Jihočeské univerzity, jíž je Proglas mediálním partnerem. K mikrofonu ovšem velmi často zveme lidi široké veřejnosti neznámé, s nimiž diskutujeme o aktuálních tématech i vyprávíme příběhy viděné právě jejich očima. Osobní svědectví o hloubce života zachycujeme v regionálně laděné pětadvacítce, v relacích Křesťan a svět a dalších. Netřeba snad ani připomínat, že rozhodující je snaha o to dobré. 

Ve studiu vznikly mnohé vzdělávací cykly. Vedle poslechu z radia si je můžete zakoupit na CD nebo souborně na flash-disku buď osobně v redakci studia, nebo v e-shopu Proglasu. Všechny naše pořady jsou samozřejmě dostupné k poslechu z audioarchivu. Zakoupením jakéhokoli produktu Radia Proglas příspíváte na jeho provoz. Děkujeme! 

Pravidelně se snažíme sledovat dění v jihočeském regionu, resp. Českobudějovické diecézi.lomec_na_cestu O aktualitách "u nás na jihu" se dozvídáte ze zpravodajství i regionálních pořadů (ve stopáži 25 minut). Podle potřeby přispíváme do dalších programových řad a cyklů jako jsou Dotýkání světla, Mezi slovy, Kafemlýnek či Všimli jsme si. Pokud hledáte konkrétní pořad, navštivte náš web (kde najdete anonci a případně i fotografie k pořadu), který vás odkáže přímo na audioarchiv. Máte-li pro nás tip na natáčení o zajímavé akci u vás, nevšední aktivitě, vzácné osobnosti, určitě se nám ozvěte na jan@proglas.cz. O čem vysíláme, záleží i na vás, proto pojďme společně cestou hledání toho dobrého

 

Pravidelná živá vysílání z Českých Budějovic:

  • Mše sv. z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou - o pátých nedělích v měsíci
  • Modlitby večerních chval (nešpory) - jednou za 14 dní v pondělí ve 21.05 hod.
  • Modlitba v poledne (Anděl Páně) - jednou za 14 dní ve čtvrtek ve 12.00 hod.

K účasti na modlitbách jste všichni srdečně zváni. Z technických důvodů je nutné dostavit se minimálně 15 minut před zahájením přenosu!

     

Zaměstnanci

V současné době pracuje ve studiu Jitka Skřičková, Petr Kronika zůstává spolupracovníkem. Našimi bývalými kolegy jsou Kateřina Brichcínová a Petr Pospíšil. 

petr_kronika_noc_kosteluPetr KronikaIMG_6836skrickova

 

Kontakty

Protože často natáčíme mimo studio, budeme rádi, když si případnou návštěvu u nás předem domluvíte.

Jitka Skřičková%dEsT9enW7c-6be~78FhTj

Petr Kronika - kronika@proglas.cz

 

Adresa

RADIO PROGLAS
Studio Jan Neumann
Na Sadech 21
České Budějovice, 370 01
jan@proglas.cz

Tel.: 511 118 881

Najít cestu k nám vám pomůže mapa.