Články autora - Jan Krejčí

Slovenská biskupská konference vyhlásila sbírku na pomoc pronásledovaným křesťanům

18. března 2015, 15:33

Duchovní Slovenska vyzvali k modlitbám za mír a smíření mezi národy. Stalo se tak na včerejším plenárním zasedání v Melčicích. Přítomní také zvolili delegáta pro říjnové zasedání Synody biskupů v Římě. Stal se jím bratislavský arcibiskup a předseda konference biskupů Stanislav Zvolenský. Sbírka je vyhlášena na květnou neděli.

Staří lidé mají předat smysl víry a života, zaznělo na Svatopetrském náměstí

11. března 2015, 10:40

Na postavení starých lidí v rodině se papež František zaměřil v katechezi při dnešní generální audienci. Vycházel z úryvku z druhé kapitoly Lukášova evangelia o starcích Simeonovi a Anně.

Pravidelná generální audience papeže a další očekávané události

11. března 2015, 08:25

Polští biskupové se setkají ve Varšavě na dvoudenní konferenci společně s dvanácti dalšími biskupy převážně z evropských zemí. Tématem shromáždění bude pronásledování křesťanů a téma podzimního Synodu o rodině. Duchovní projednají návrh dopisu o pronásledovaných a určí termín jeho čtení ve všech tamních kostelích. Dále budou diskutovat o otázkách souvisejících s nerozlučitelností manželství a o návrhu na možnost povolení přijímat svaté přijímání také osobám, které žijí v opakovaných vztazích nebo bez uzavření svátosti manželství. Akce se zúčastní i ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Na programu je i prohlídka Muzea historie polských Židů a mše svatá v předvečer druhého výročí zvolení papeže Františka nástupcem svatého Petra. Další události s datem 11. února:

Středa 4. března ve výhledu očekávaných událsotí

4. března 2015, 07:39

Při příležitosti výročí přenesení ostatků svatého Václava bude kardinál Dominik Duka slavit od 18 hodin v katedrále svatých Víta, Václava a Vojtěcha mši svatou. Po zavraždění knížete Václava nechal roku 935 jeho bratr Boleslav přenést ostatky ze Staré Boleslavi do svatovítské rotundy na Pražském hradě vystavěné zavražděným Václavem. Knížete začal lid uctívat jako svatého bezprostředně po jeho smrti. Nad hrobem došlo ke zřízení biskupství. V průběhu let se svatý Václav stal jedním z patronů českého národa. Další očekávané události:

Naučit děti pracovat, modlit se a radovat se, zaznělo na setkání Kolpingových rodin

Naučit děti pracovat, modlit se a radovat se, zaznělo na setkání Kolpingových rodin

25. února 2015, 11:21

Hotel na Vyhlídce u Blanska zaplnilo 20. února večer na čtyřicet členů Kolpingových rodin. Při společné diskusi si vyměňovali názory, problémy a nápady z jednotlivých společenství. Večer začínal přednáškou nad knihou Josefa Toufara Jako bychom dnes zemřít měli. Číhošťský mučedník komunismu je kandidátem na blahořečení.

Výročí komunistického puče z roku 1948 a očekávané události dne

25. února 2015, 08:29

V Praze pokračuje festival proti totalitě nazvaný Mene tekel. Dopoledne se tak uskuteční pietní akt k šedesátému sedmému výročí pochodu studentů na Pražský hrad. Právě 25. února 1948 protestovali studenti proti komunistickému puči za svobodu a demokracii. Pieta se uskuteční o půl jedenácté v Nerudově ulici. Odpoledne od 13 hodin v Senátu proběhne konference o rodině. Připomínáme si také výročí úmrtí kandidáta na blahořečení otce Josefa Toufara, kterého ve zinscenovaném procesu zabili komunističtí vyšetřovatelé. Další události středy 25. února 2015:

Dokument o ochraně lidských práv na Slovensku postrádá právo na život nenarozených

19. února 2015, 15:23

Slovenská vláda včera schválila Celostátní strategii ochrany a podpory lidských práv na Slovensku. Podle vyjádření Slovenské biskupské konference je dokument neúplný a nevyvážený.

Svátek Panny Marie Lurdské a události dne

11. února 2015, 08:29

Papež František ve svém poselství k Světovému dni nemocných prohlásil, že znevažování kvality života těžce nemocných je lež. Tématem jeho prohlášení je citát: „Moudrost srdce. Slepému jsem byl okem a kulhavému nohou.“

Čtvrteční očekávané události

5. února 2015, 08:20

Generální vikář olomoucké arcidiecéze Josef Nuzík se setká s vdovami a vdovci v kapli klášterní budovy ve Zlíně. Program začíná v 11 hodin modlitbou růžence, následovat bude mše svatá, adorace, požehnání místnosti pro ovdovělé, diskuse a další aktivity. Akci pořádá nedávno založené Společenství vdov a vdovců. Další události s datem 5. února:

Koupě knihy podpoří ohrožené děti

28. ledna 2015, 15:48

Nakladatelství Portál se v souvislosti se svým pětadvacetiletým výročím od založení stalo partnerem Fondu ohrožených dětí. Prostřednictvím padesátitisícového daru chce podpořit organizaci věnující se týraným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Dojde také vzájemné propagaci.

František se na Svatopetrském náměstí pomodlil za oběti útoku v Nigérii

21. ledna 2015, 11:45

Papež při své dnešní generální audienci shrnul svou cestu na Srí Lanku a Filipíny, kde svatořečil tamního misionáře Josefa Vaze. Vzpomněl také na vřelé přijetí i chudobu místních.

21. leden ve výhledu událostí dne

21. ledna 2015, 05:25

V salesiánském divadle v pražských Kobylisích proběhne benefiční taneční představení Ledový drak v rámci projektu Naše srdce nezamrzla. Příběh i ztvárnění inscenace vymyslely děti a na představení se podílí i hendikepovaní z terapeutické dílny Gawein, které bude věnován výtěžek. Peníze poputují i do Dílny Eliáš. Další události dne 21. ledna:

Očekávané události čtvrtka, 15. ledna

15. ledna 2015, 08:33

Na brněnském Výstavišti začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour, trvají do neděle. Poprvé se na nich představí projekt Církevní turistika, který vznikl v brněnské diecézi. Zastoupení budou mít i další diecéze, slavnostního zahájení veletrhu se zúčastní kardinál Dominik Duka. Podrobnosti uslyšíte v Putování po krajích po sedmé hodině. Další události 15. ledna:

Středeční očekávané události

14. ledna 2015, 08:33

Papež František právě v jednom z parků hlavního města Srí Lanky Kolomba slouží mši, při níž svatořečí Josefa Vaze - mučedníka víry přelomu 17. a 18. století. Toho blahořečil Jan Pavel II. při návštěvě země před 20 lety. Dnes římský biskup zavítá i do mariánské svatyně Madhu na severozápadě země, v oblasti, kde žije významná část místních katolíků a nedaleko od dějiště bojů dlouholeté občanské války. Na Srí Lance mají o čtyři a půl hodiny více oproti středoevropskému času, záznam mše z Kolomba proto vysílá televize Noe od 10 hodin, setkání v Madhu pak od 14. Další události dne:

První pondělí nového roku ve výhledu událostí

5. ledna 2015, 07:55

Symbolickým tříkrálovým průvodem v 15:30 na Loretánském náměstí v Praze dojde k zahájení Tříkrálové sbírky. Průvod na velbloudech až k jeslím bude doprovázet hudba. Zájemci mohou přinést dárky, které dostanou nemocné děti.
Také biskup Jan Baxant na litoměřickém náměstí Míru v kostele Všech svatých ve 14 hodin požehná zástupcům koledníků Tříkrálové sbírky v diecézi. Zároveň posvětí křídy, kterými budou psát koledníci na dveře. Přispět třiceti korunami do sbírky lze DMSkou na číslo 87 a tři sedmičky. Pomoct je možné i zasláním peněz na účet, který zveřejnila na svých stránkách Charita Česká republika.

První skauti v Brně se jmenovali Kukačky

První skauti v Brně se jmenovali Kukačky

29. prosince 2014, 15:44

Brněnští skauti si začátkem roku připomínají sté výročí od svého založení. Přesně 1. ledna 1915 došlo k založení první skautské družiny. Měla asi deset kluků z brněnského gymnázia Kapitána Jaroše. Jejím zakladatelem byl knihkupec Josef Tvrdý, který mládeži prodával knihy věnující se skautingu.

Betlémské světlo skauti zítra roznesou do celé země

19. prosince 2014, 10:17

Dnes v 15 hodin přinesou skauti betlémské světlo do pražské katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Symbolicky ho převezmou kardinál Dominik Duka, primátorka Prahy Adriana Krnáčová, generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan a místostarosta Junáka Jiří Navrátil. O půl hodiny později dojde k předání světla i v českobudějovické katedrále svatého Mikuláše.

Očekávané události v pátek 19. prosince

19. prosince 2014, 07:41

Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu dojde dnes k rozsvícení vánočního stromu a betléma. Svítit bude i nové osvětlení kopule a průčelí Baziliky svatého Petra. Pětadvacetimetrovou jedli darovala Vatikánu italská Kalábrie, betlém zase pochází z Verony. Slavnost bude doprovázet sbor Serrastretta Joyful Chorus a kapela vatikánské gardy. Zúčastní se jí také předseda Guvernatorátu Městského státu Vatikán kardinál Giuseppe Bertello, dále jeho generální sekretář Fernando Vérgez Alzaga a vikář svatého otce pro město Vatikán kardinál Angelo Comastri. Přítomni budou i představitelé regionů, ze kterých pochází strom a betlém. Jednotlivé delegace přijme papež František při dopolední audienci. Další události, které očekáváme:

Svátek Františka Xaverského a očekávané události

3. prosince 2014, 08:18

Kafkův dům v Praze bude od 19 hodin hostit večer se vzpomínkou na zakladatele komunity Taizé, bratra Rogera. Při této příležitosti dojde k představení knihy nazvané Vyvolil jsem si lásku. Se svědectvím o bratru Rogerovi vystoupí i několik bratrů z Taizé. Večera se také zúčastní šéfredaktorka Karmelitánského nakladatelství Kateřina Lachmanová, která novou knihu představí. Zájemci budou moci shlédnout krátká videa s bratrem Rogerem a prohlédnout si výstavu uměleckých děl bratrů, fotografií ze života komunity a také vzpomínkových materiálů na evropské setkání v Praze na přelomu let 1990 až 1991. Další zprávy s datem 3. prosince:

Za přijetí syrských uprchlíků do ČR bojují české nevládní organizace

Za přijetí syrských uprchlíků do ČR bojují české nevládní organizace

28. listopadu 2014, 11:47

Společenství nevládních organizací pracujících s migranty v Česku zaslalo otevřený dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi. Žádá v něm o přijetí syrských uprchlíků. Svým postojem se tak připojilo ke stanovisku České biskupské konference.

Svatý otec František na návštěvě Turecka a další události dne

Svatý otec František na návštěvě Turecka a další události dne

28. listopadu 2014, 08:16

Papež František zahájí třídenní návštěvu Turecka, dnes bude vůbec prvním oficiálním hostem, jehož uvítá ve svém novém sídle v Ankaře prezident Reccep Erdogan. Společně s patriarchou Bartolomějem I. si zde připomene svátek svatého Ondřeje, zakladatele ekumenického patriarchátu. Papež také navštíví Modrou mešitu a chrám Hagia Sofia. Televize Noe od 12 hodin vysílá sérii přímých přenosů papežova programu, který dnes zahrnuje především setkání s představiteli tureckého veřejného života. Zítra se František přesune do Istanbulu, kde se setká s cařihradským pravoslavným patriarchou Bartolomějem. Další události s datem 28. listopadu:

Papež František: svatost je pro každého

19. listopadu 2014, 11:46

Při dnešní generální audienci na Svatopetrském náměstí papež František vyzval k míru ve Svaté zemi, přítomné také ujistil o usilovné modlitbě. Dále se při své katechezi zabýval tématem svatosti. Předcházelo jí čtení z Prvního listu apoštola Petra

Očekávané události 19. listopadu

19. listopadu 2014, 08:44

Hospic svatého Kleofáše v Třeboni pořádá od 19 hodin v tamních lázních Aurora benefiční koncert. Vystoupení na něm zpěvák Radek Žalud a klavírista Sergej Perepeliatnyka. Na programu budou jak klasické skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Wolfganga Amadea Mozarta, tak i moderní písně od Karla Svobody, Michala Davida, Petra Jandy a dalších. Další středeční události s datem 19. listopadu 2014: 

Páteční den ve výhledu očekávaných událostí

14. listopadu 2014, 07:44

Do Česka přicestoval vatikánský státní sekretář, kardinál Pietro Parolin. Dnes se setká s představiteli státu, s prezidentem Milošem Zemanem navštíví katedrálu svatých Víta, Václava a Vojtěcha, kde bude zítra předsedat mši svaté k uctění svaté Anežky 25 let od její kanonizace. Jaké další události přinese 14. listopad 2014, nabízíme v krátkém přehledu:

Pražský festival spisovatelů přivítal ukrajinskou spisovatelku vyjadřující se k aktuálním problémům

7. listopadu 2014, 22:14

V pražském Senátu vystoupila ukrajinská spisovatelka, držitelka ocenění Prix Médicis essai za rok 2013 a Mírové ceny německých knihkupců Světlana Alexejevičová. Diskuse s autorkou, o které se spekulovalo v souvislosti s udělením Nobelovy ceny za literaturu za minulý rok, proběhla v rámci konání Festivalu spisovatelů Praha.

Křesťané v Bangladéši prosí za odsouzenou Pákistánku Bibiovou

Křesťané v Bangladéši prosí za odsouzenou Pákistánku Bibiovou

5. listopadu 2014, 10:39

Křesťané v Bangladéši se podle agentury Asia News postavili za Asii Bibiovou a požádali pákistánského premiéra Nawaza Sharifa o udělení milosti.

Svátek rodičů Jana Křtitele ve výhledu očekávaných událostí

5. listopadu 2014, 08:18

Estela de Carlotto předsedkyně argentinské organizace lidských práv Babičky der Plaza de Mayo se dnes setká se svatým otcem. Jejím doprovodem bude její nedávno nalezený vnuk Ignacio Montoya Carlotto, držitel ceny lidských práv Spojených národů. Setkání bude mít podle agentury Kathpress rodinný charakter. Vnuk patří k pěti stům dětí, jejichž rodiče tehdejší vojenský režim v 70. a 80. letech zavíral do vězení nebo mučil. Děti pak byly většinou adoptovány nebo odloučeny od rodiny. Babička se svým vnukem tak dnes setká díky genetickým testům, které potvrdily příbuzenství. S papežem Františkem chce diskutovat nad pomocí lidem rozděleným argentinským vojenským režimem.

Páteční půst za pronásledované křesťany, ebola a církev jako společenství - témata dnešní audience

Páteční půst za pronásledované křesťany, ebola a církev jako společenství - témata dnešní audience

29. října 2014, 11:25

Při dopolední generální audienci na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu se svatý otec dotkl dnešního úryvku z čtvrté kapitoly evangelia svatého Lukáše. Svou katechezi pak věnoval viditelné i duchovní církvi, kterou tvoří všichni.

29. říjen ve výhledu očekávaných událostí

29. října 2014, 08:15

Kardinál Dominik Duka zahájí v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny konferenci o etických otázkách dárcovství orgánů. V Den památky zesnulých v 10 hodin na ni pak ve Svatovítské katedrále naváže zádušní mše svatá za zemřelé dárce orgánů. Pražské arcibiskupství u této příležitosti připomíná encykliku svatého Jana Pavla II. Evangelium vitae. Podle ní je jednou z cest rozvíjení autentické kultury života darování orgánů provedené eticky přijatelným způsobem. Šanci na zdraví i na samotný život tak mohou dostat i lidé, kteří už zdánlivě žádnou šanci nemají.

Jednota církve a odkaz svatého Jana Pavla II. se staly tématem dnešní generální audience

22. října 2014, 11:59

Promluvu svatý otec věnoval komentáři k evangeliu z prvního listu Pavla Korintským. Vzpomněl také na dnešní svátek svatého Jana Pavla II. V komentáři k evangeliu se zabýval příměrem církve jako těla Kristova, církve, která je jednotná i přes různé neshody.

Svátek svatého Jana Pavla II. ve výhledu očekávaných událostí

22. října 2014, 07:49

Při příležitosti svátku svatého Jana Pavla II. dojde v římské nemocnici Gemelli k otevření nové kaple zasvěcené tomuto papeži. Právě zde se totiž pontifik v roce 1981 zotavoval po atentátu. Kaple, kterou dnes požehná asistent tamní Katolické univerzity Božského srdce monsignor Claudio Giuliodori, uchovává relikvii krve světce. Právě 22. října roku 1978 slavil Jan Pavel II. svou inaugurační mši. Zazněla na ní slova: „Nebojte se! Otevřete dokořán dveře Kristovi!“ Další události s datem 22. října 2014:

Být uprchlíkem je hrozné, říká jihosúdánský biskup Kussala

17. října 2014, 14:44

„Bohatá část světa nesmí pouze přihlížet tragédiím uprchlíků, musí ale hledat příčiny, bojovat proti nim a pomáhat.“ Tato slova zazněla včera při konferenci Rakousko pro vyšší nasazení za uprchlíky z úst jihosúdánského biskupa Eduarda Hiibora Kussala, zástupce jihosúdánské biskupské konference pro mírové rozhovory.

Stav španělské sestry s příznaky eboly je stabilizovaný

11. října 2014, 10:36

Sbírka na pomoc lidem v Africe nakaženým ebolou stále pokračuje. Tamní nemocnice například podporuje řád milosrdných bratří. Na výzvu dopisu představeného řádu milosrdných bratří v Čechách, na Moravě a na Slovensku otce Martina Macka zareagovalo i Rakousko a Slovensko.

Paměť řádu má připomenout pronásledované řádové bratry

4. října 2014, 07:46

Členové řádu milosrdných bratří si včera o půl třetí v kapli brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny připomněli svého spolubratra Celestýna Šulce, jenž v 50. letech zemřel na následky týrání při výsleších komunistické policie. Vzpomínali také na ostatní bratry, které pronásledovali nacisté a komunisté.

Památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše a očekávané události

1. října 2014, 08:28

Při příležitosti 100 let od posvěcení kostela svatého Antonína v pražských Holešovicích pořádá tamní farnost diskusi o papeži Františkovi. Stane se tak v 19:15. Hosty budou jezuita Ludvík Armbruster, historik Jaroslav Šebek a novinářka Anna Mátiková. Akci spolupořádá i nakladatelství Paulínky. Oslavy výročí postavení Holešovického kostela probíhají téměř celý rok. K této příležitosti vyšla také publikace přibližující uměleckohistorické památky a stavební vývoj kostela. Kostel svatého Antonína je novogotickou stavbou z let 1908 až 1911 postavený dle návrhu Františka Mikše a akademického sochaře Štěpána Zálešáka. Stavitelé se nechali inspirovat Týnským chrámem. Další události s datem 1. října:

Ebole podlehl už čtvrtý bratr od mlosrdných bratří

26. září 2014, 15:19

Posledním působištěm zesnulého bylo město Lunsar v Sierra Leone. Podle českého představeného milosrdných bratří otce Richarda Macka se situace v postižených zemích vyhrocuje.

24. září a očekávané události dne

24. září 2014, 08:23

U příležitosti stého výročí narození českého básníka, grafika a překladatele Jiřího Koláře proběhne v pražském Vršovickém zámečku seminář o díle a osobnosti významného průkopníka experimentálního umění 2. poloviny 20. století. Součástí bude i představení Kolářovy plakátové tvorby nebo vernisáž reprodukcí jeho dalších výtvarných děl. V básníkově rodném Kladně pak primátor města na Poštovním náměstí odhalí pamětní desku. Ta bude stát na domě, kde Kolář bydlel. Další středeční události:

Na letošní mezinárodní pouti do Osvětimi se mluví i o Ukrajině

Na letošní mezinárodní pouti do Osvětimi se mluví i o Ukrajině

19. září 2014, 12:14

V polském Krakově pokračuje setkání mladých s podtitulem „Mladí lidé za svět bez násilí“. Účastní se ho od včerejška tisícovka lidí ze střední a východní Evropy na pozvání katolické komunity Sant´Egidio.

Očekávané události konce týdne: Festival pod věží, putování relikvie světce a další

Očekávané události konce týdne: Festival pod věží, putování relikvie světce a další

19. září 2014, 08:32

U příležitosti čtyřicátého výročí vzniku jednoho z nejstarších ekologických hnutí Brontosaurus zveřejňuje organizace na svých stránkách příběhy i historii dobrovolných pracovníků a ekologů. Také pořádá doprovodné akce. Jednou z nich je i festival nazvaný Dort pro Brontosaura, který se uskuteční v Telči. Akce trvající do neděle nabídne koncerty, hry, divadelní představení a další aktivity. Hnutí Brontosaurus po dobu své existence například pomohlo zachránit vzácné louky plné orchidejí v Bílých Karpatech, přesadit lekníny a bledule těsně před napuštěním Novomlýnských nádrží a také zachránit před spadnutím hrad Lukov. Další očekávané události 19. září:

Svátek Narození Panny Marie a očekávané události dne

8. září 2014, 08:16

U příležitosti připomínky přenesení sochy Panny Marie Loretánské do kostela ve slovenské Skalici nedaleko Hodonína vyvrcholí oslavy tak zvaných Loretánských dní. Slavnostní bohoslužbě v 18 hodin v kostele svatého Michaela archanděla bude předsedat olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Podle jeho slov bude tématem závěrečné bohoslužby Panna Maria jako příklad pro křesťanské rodiny. Na závěr dojde k přenesení její sošky do Loretánské kaple v kostele Milosrdných bratří. Návštěva monsignora Graubnera je součástí přeshraniční spolupráce sousedních diecézí. Podobně byl i bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský hostem na letošní srpnové pouti ve Strážnici. Další události pondělního dne s datem 8. září:

Čtvrteční očekávané události s datem 4. září

4. září 2014, 08:21

Svatý otec dnes ve Vatikánu přijme bývalého izraelského prezidenta Schimona Perese a jordánského prince Hassana ibn Talala. Peres se v červnu zúčastnil spolu s palestinským prezidentem Mahmudem Abbasem modlitby za mír iniciované papežem. Prinz Hassan je podle Vatikánu významným partnerem při rozhovorech s muslimy. Jako jeden z prvních inicioval rozhovory mezi muslimy a křesťany. Strýc úřadujícího krále Abdullaha II. je také mimo jiné členem poradní organizace ve věci řešení mezinárodních konfliktů. Princ rovněž předsedal světové konferenci s názvem Vírou pro mír nebo Římskému klubu, který se zabývá mírovou politikou. Co bude předmětem rozhovorů papeže a obou státníků vatikánské úřady nesdělily, uvedla agentura Kathpress.

Česká literatura ztratila skvělou básnířku, řekl o smrti Bohumily Grögerové Pavel Janáček

25. srpna 2014, 22:33

Ve svých 93 letech zemřela v pátek česká básnířka a jedna z hlavních představitelek experimentální poezie Bohumila Grögerová. Na textech spolupracovala s básníkem Josefem Hiršalem.

Nezaměstnaní mají i psychické těžkosti, říkají pracovníci brněnské charity

21. srpna 2014, 16:01

Podpořit nezaměstnané se snaží Diecézní charita Brno, která provozuje tak zvanou službu Sociální rehabilitace. Základem pomoci jsou různé konzultace, modelové pohovory, počítačové kurzy nebo psychologické poradenství. Od ledna ji kvůli snížení dotací budou zdarma poskytovat pouze duševně nemocným.

Není to žádný med, říká o cyklopouti na Slovensko Petr Gabriel

15. srpna 2014, 15:40

Přes sto třicet Čechů a jeden Slovák dnes na kolech dorazili do slovenské Levoče. Účastníci desáté cyklistické pouti, kterou pořádá pobočka Orla v Uherském Brodě, se dnes zúčastnili mariánské slavnosti. Stalo se tak na jednom z nejstarších poutních míst východního Slovenska v Bazilice Navštívení Panny Marie.

Těší mě, že jsem mohl přijet do Koreje, země jitřní svěžesti, řekl dnes po příletu svatý otec

14. srpna 2014, 11:29

„Bůh žehnej Koreji a zvláštním způsobem seniorům a mladým lidem,“ napsal svatý otec na sociální síti Twitter. Bezprostředně po svém příletu na letiště v Soulu (krátce před čtvrtou hodinou ranní) se také setkal s příbuznými obětí dubnového neštěstí, při kterém při potopení trajektu zahynulo na 300 lidí. Mimo jiné přivítal také dva uprchlíky ze severní Koreji, zahraničního dělníka, postižené a oběti tamní kriminality.

Papežův přílet do Korejské republiky a další očekávané události

Papežův přílet do Korejské republiky a další očekávané události

14. srpna 2014, 07:59

Téměř před dvěma hodinami přiletěl papež František do Jižní Koreji. Po jeho oficiálním přivítání se svatý otec odebral do sídla soulské Apoštolské nunciatury. Nyní má na programu soukromou mši svatou. Dopoledne našeho času se uskuteční setkání s tamní prezidentkou a oficiálními autoritami. Následovat bude střetnutí s korejskými biskupy v sídle biskupské konference. Františkova první oficiální návštěva Korejské republiky potrvá do pondělí. Další události ze dne 14. srpna 2014:

„Prosíme o zázrak v Iráku,“ říká kardinál Schönborn

„Prosíme o zázrak v Iráku,“ říká kardinál Schönborn

8. srpna 2014, 11:19

Rakouský kardinál Christoph Schönborn vyzval rakouské věřící všech vyznání k účasti na dnešním půstu a modlitbách za irácké i syrské křesťany a další pronásledované. Už v úterý odsoudil zločiny dějící se v Iráku a v Sýrii. Zároveň se Rakušané hodlají modlit i za iniciativy pomáhající na blízkém východě. Jedná se o humanitární organizace Křesťanský orient a Církev v nouzi.

8.srpen, svátek sv. Dominika a události dne

8.srpen, svátek sv. Dominika a události dne

8. srpna 2014, 08:01

Rakouský kardinál Christoph Schönborn vyzval rakouské věřící všech vyznání k účasti na dnešním půstu a modlitbách za irácké i syrské křesťany a další pronásledované. Už v úterý odsoudil zločiny dějící se v Iráku a v Sýrii. Zároveň se Rakušané hodlají modlit i za iniciativy pomáhající na blízkém východě. Jedná se o humanitární organizace Křesťanský orient a Církev v nouzi. Podle rakouského duchovního je právě teď potřeba prosit o zázrak. Unie orientálních křesťanů v Rakousku pak na neděli do Vídně plánuje pochod solidarity za irácké bratry. Desítky tisíc křesťanů i příslušníků dalších náboženských menšin jsou na útěku po tom, co se radikálům v severním Iráku podařilo dobýt další tři města v blízkosti iráckého Kurdistánu. K duchovní účasti a modlitbám vyzval také svatý otec ve včera zveřejněném prohlášení. Další události 8. srpna 2014:

Animátor je ten, kdo oživuje farnost, říká František Jeleček

7. srpna 2014, 20:12

Diecézní centrum mládeže Brno v září otevře kurz animátorů. Je určen mladým od 14 let, kteří se chtějí aktivně věnovat činnosti ve farnosti. Jedná se především o práci s mládeží.

Tříkrálová sbírka pomůže válkou postiženým na izraelsko-palestinských hranicích

Tříkrálová sbírka pomůže válkou postiženým na izraelsko-palestinských hranicích

5. srpna 2014, 12:45

V Izraeli a v pásmu Gazy začalo platit třídenní příměří. To včera dojednali egyptští představitelé, jež mají na starosti vedení mírových rozhovorů. Izrael do dnešního dne zlikvidoval na třicet tunelů, což bylo i cílem tamní operace. V ranním prohlášení vyzval generální tajemník OSN Pan Ki-mun obě strany k dodržení podmínek příměří. Zároveň je podnítil k vzájemné komunikaci. Po měsíci války zde padlo na 1800 Palestinců a téměř 70 Izraelců.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group