Prožijte adventní dobu s Proglasem

Prahou prošel Pochod pro život

Datum vložení: 27. 3. 2011, 20:37
Autor: HelHor

V sobotu 26. března 2011 prošlo centrem Prahy přes 2 tisíce lidí, kteří protestovali proti legálnímu zabíjení dětí před narozením a modlili se za zraněné rodiče a za obrácení české společnosti lhostejné k utrpení druhých.

XI. ročník organizovaný Hnutím Pro život ČR byl zakončen tradičně před sochou svatého Václava.
Umělým potratem je denně zabito téměř 70 počatých dětí. Minulý rok touto násilnou smrti zemřelo 24 tisíc dětí před narozením.

Na obrázku je vývoj člověka v 7. týdnu

 

Vlastní Pochod pro život předcházela mše svatá celebrovaná pražským arcibiskupem Dominikem Dukou za přítomnosti plzeňského biskupa Františka Radkovského, českobudějovického biskupa Jiřího Paďoura a řeckokatolického exarchy Ladislava Hučka, ředitele Proglasu Martina Holíka a několika desítek kněží. Pražský arcibiskup Dominik Duka při mši svaté děkoval všem, kteří vytrvale pomáhají druhým, zejména pak zmínil organizace usilující různými způsoby o nápravu současného stavu.

 

Dopoledne v doprovodném programu se veřejnosti představilo 25 občanských sdružení věnujících se praktické péči o matky a děti, poradenství, osvětové činnosti, lobbingu a hospicové péči.

Hnutí Pro život ČR je neziskovým občanským sdružením s cílem šířit a prosazovat úctu k lidskému životu od početí do přirozené smrti, především k životu nenarozených dětí, starých, postižených a nevyléčitelně nemocných lidí, podporovat rodinu a ve spolupráci s odborníky šířit odborné poznatky o souvisejících tématech.

Hnutí Pro život ČR

Zdeňka Rybová

Hlubočepská 85/64, 152 00 Praha 5

Prahou prošel Pochod pro život

Napište číslicí výsledek příkladu dvaplustři =

の 私は信じ そんなに 重要 情報私のために。と私が 読んあなたの記事 。 しかし したく 発言解説のいくつかの 基本 もの、サイト 完璧ですグッド タスク、歓声
3日間限定 期間限定の特別価格 http://dolfijnenlier.be

あり、あなたがした仕事| 信じられない 行っ行わ。 私がよ 間違いなくこれをDiggや個別 |私の友人にお勧めしますを示唆しています。 私は 自信が 彼らがしますこのウェブサイトの恩恵を受けたこと。
15年秋冬セール 即日出荷 http://www.gis-hh.de

アップ情報 この見に行くご覧すべてのボディに、それは私の最初のです。このウェブサイト で構成されて運ぶ 素晴らしいと純粋 優れました 訪問者の読者 の賛成で スタッフ。
5☆大好評 店内全品ポイント10倍 http://gregips.rzeszow.pl

Martin Holík

Mimořádně se mi líbilo, když otec Dominik za začátku promluvy zdůraznil, že naše setkání a následný průvod-pochod nejsou a nemají být výčitkou ani napomenutím někomu, kdo se chová jinak, než si myslíme, že by se chovat měl, ale na prvním místě poděkováním za naše životy, životy rodin, životy mnohých.

1
16.10.2015, 23:34
reagovat

http://www.executivedrugrehab.space/blog/co4865.html
1 http://www.executivedrugrehab.space/blog/co1151.html

1
16.10.2015, 13:40
reagovat

http://www.executive-drug-rehab.net/blog/co1679.html
1 http://www.executive-drug-rehab.net/blog/co1263.html

1
15.10.2015, 22:48
reagovat

http://www.executive-drug-rehab.net/blog/co3342.html
1 http://www.executive-drug-rehab.net/blog/co3787.html

30.6.2012, 10:15
reagovat

Otče Holíku, jak jde tento Váš postoj (ano, Váš - otec arcibiskup řekl něco podstatně jiného, viz přesná citace od Michala) například s těmito výroky:

Nesmějí dále zapomínati vladaři a zákonodárci národů, že jest povinností státní moci chrániti přiměřenými zákony a tresty život nevinných, a to tím více, čím méně se sami dovedou brániti ti, jejichž život je nebezpečně ohrožován; mezi ně patří ovšem na prvém místě dítky v lůně mateřském. Když však veřejné úřady těchto maličkých nejen nechrání, nýbrž svými zákony a nařízeními dovolují a tudíž vydávají je lékařům a jiným osobám do rukou, aby je zabíjeli, ať pamatují, že Bůh je soudcem a mstitelem nevinné krve, která se země volá k nebi. - Pius XI.

„Politici, kteří podporují legální přístup k potratům, jsou naprosto nezpůsobilí k zastávání veřejných úřadů a jsou zodpovědní za potraty stejně jako ti, kteří je podstoupili.“ - biskup Vasa

Podrobnosti o nich zde:
http://www.katopedia.cz/index.php?title=V%C3%BDroky_o_um%C4%9Bl%C3%BDch_potratech

1.4.2011, 19:00
reagovat

Otec arcibiskup řekl ve skutečnosti: "... toto setkání není proto, abychom kohokoliv odsoudili, abychom vyjádřili svou nespokojenost či  pohrdání tím, kdo nesouhlasí s našimi názory, kdo ještě neodkryl onu skutečnost pravdy, ... chceme připomenout a upozornit, že právě naděje života, která je v rukou současné mladé či střední generace, je naděje nového života, nových generací ..." (viz např. http://sk.gloria.tv/?media=141114), o výčitce a napomínání neříkal nic. Myslím že otec arcibiskup zcela správně zdůraznil že nikoho neodsuzujeme a nepohrdáme jím, nedovedu si ale představit že by mohl katolické křesťany žádat, aby nenapomínali hříšníky a chybující.

30.3.2011, 20:18
reagovat

Nevěděla jsem, že se o. Martin zúčastní mše a dopoledního programu při akci Pochod pro život, ale velice mile mě to překvapilo a moc a moc děkuji!!! Děkuji všem kněžím za jejich podporu!

Moderuje: Jan Novotný

Jan Novotný

Dnes má svátek: Blanka
sv. Bibiána

Partneři

Více

Tabulka plánovaných výluk a proběhlých výpadků v poslední době.

Z jiných webů

tisk.cirkev.czwww.katyd.czwww.signaly.czwww.vira.cz

Jsme na sítích

FacebookTwitterTwitterSignályYouTubeGoogle

© 2016 VIZUS | CMS | technický správce

RADIO PROGLAS - K větší slávě Boží | správce obsahu | prohlášení | textová verze | mapa stránek | RSS

Právě vysíláme:
Mše svatá - Z kostela sv. Augustina v Brně - 1. pátek v měsíci