Křesťan a svět s výtvarníkem Milošem Slámou

Datum vložení: 1. 2. 2012, 17:13
Autor: Sto

V neděli 5. února se v pořadu Křesťan a svět setkáte s výtvarníkem a grafikem Milošem Slámou, autorem řady linorytů a kreseb.

Ve tvorbě grafika a výtvarníka Miloše Slámy jsou značně zastoupeny motivy křovin, větví  a trnů.

Ke svému staršímu cyklu linorytů Exodus Izraelitů autor říká: „Chvalorytinami vzdávám chválu a úctu před Tím, jenž tyto divy mohl vykonat. Díky rovněž patří našim předkům, kteří si po staletí uchovali svou víru, mnohdy i za cenu vlastního utrpení.“

Aktuální výstava linorytů a kreseb Miloše Slámy Průřez linem a kresbou  v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě, která čítá na stotřicet děl, potrvá do 26. února 2012.

Miloš Sláma bude hostem pořadu Křesťan a svět v neděli 5. února v 17 hodin s reprízou ve čtvrtek 9. února ve 22.30.

Moderuje: Magda Hauserová

Magda Hauserová

Dnes má svátek: Emil
sv. Julie

Partneři

Více

Jsme na síti

© 2012 VIZUS | CMS | technický správce

RADIO PROGLAS - K větší slávě Boží | správce obsahu | prohlášení | textová verze | mapa stránek | RSS

Právě vysíláme:
Písničky před polednem - Skladba: Žene se proud (2000); Interpret: Pětník; Album: různí: Písničky z Radia Proglas 2000