Kapucíni otevřeně vyprávějí o svém životě 8

Datum vložení: 19. 2. 2014, 05:00
Autor: MaCh

Tento díl začíná modlitbou za mír. Bratr Jean-Yves Nary totiž pochází ze Středoafrické republiky, kde dnes umírají lidé ve válce.

Na jaře roku 2013 došlo ve Středoafrické republice k povstání převážně muslimského hnutí Séléka, které sesadilo prezidenta Francoise Bozizého. Ten se silou chopil moci roku 2003. Po něm se za prezidenta prohlásil povstalec Michel Djotodia, který už odstoupil. Dříve klidné soužití křesťanů a muslimů začíná eskalovat kvůli mstě jedné strany za válečné zločiny té druhé.

O této situaci hovoříme i s bratrem Jean-Yves. Zároveň se ale zaměříme na současnou činnost kapucínů v SAR. Již dlouho totiž provozují školu, která dává šanci získat vzdělání i těm nejchudším. Díky tomu mají velikou šanci získat třeba dobrou práci. Jde o podobný projekt, který v České republice fungoval ještě v první polovině 20. století. Měli ho na starosti také kapucíni. Chlapci z chudých rodin mohli zdarma vystudovat gymnázium a lépe se uplatnit. Velká část z nich ale zůstávala v řádu jako kapucíni. Tuto činnost kapucínů v ČR definitivně ukončila kuministická totalita. Zanikne "serafická škola" i v SAR?

Bratr Jean-Yves věří, že se Bůh o své děti postará. Poslouchejte Proglas v pátek 21. února 2014 ve 22.00 hodin a nebo v neděli 23. února v 17.30.

Moderuje: Radek Habáň

Radek Habáň

Dnes má svátek: Teodor
sv. Jan Kapistránský

Partneři

Více

Tabulka plánovaných výluk a proběhlých výpadků v poslední době.

Z jiných webů

tisk.cirkev.czwww.katyd.czwww.signaly.czwww.vira.cz

Jsme na sítích

FacebookTwitterTwitterSignályYouTubeGoogle

© 2016 VIZUS | CMS | technický správce

RADIO PROGLAS - K větší slávě Boží | správce obsahu | prohlášení | textová verze | mapa stránek | RSS

Právě vysíláme:
Dnešek v kalendáři; Písnička: Prélude from Suite Bergamasque (2007); Interpret: Assad Sérgio, Assad Odair - kytary; Album: Assad Sérgio & Odair: Jardim abandonado